Fryzjer, Nikozja i modowe dylematy

Na Cyprze nietrudno znaleźć dobrego fryzjera

Fryzjer, Nikozja i ceny tak różne, że można wybierać i przebierać! To coś, do uderzyło mnie podczas pierwszego spaceru po Ledras. Nie wiem dlaczego, ale pierwsze co rzuciło mi się w oczy będąc na Cyprze to właśnie ogromna liczba salonów fryzjerskich. Co najdziwniejsze, wiele z nich to małe, stare zakłady wyglądające na takie, po których przechadzają się duchy dawnych fryzur i stylizacji. Pamiętacie piosenkę Daab Fryzjer na plaży? Na Cyprze można się tak właśnie poczuć! Podobnie jest w mniejszych dzielnicach, a w mojej – Kaimakli tez jest ich mnóstwo! Dla mnie najbardziej urocze są zakłady, w których pracują dość wiekowi fryzjerzy, a salony pełne są równie wiekowych foteli i luster.

Cypryjki i Cypryjczycy bardzo lubią modę, lubią dobrze się ubierać i zwracają bardzo dużą uwagę dobór stroju. Robią to również mężczyźni. Podczas jednego ze spotkań z moimi dobrymi znajomymi, rozmowa zeszła właśnie na temat mody. Iordanis twierdzi, że jeżeli wybiera coś do ubrania, to nie może mieć na sobie więcej niż trzech kolorów. Co dziwniejsze, wiele osób wyznaje tutaj zasadę, że albo ubierają się w ciuchy firmy Adidas, albo w żadne inne. Oczywiście nie przez cały czas, bo na eleganckie przyjęcie zasada ta nie ma na szczęście zastosowania. Mała wojenka pomiędzy dwoma najpopularniejszymi firmami sportowymi trwa na Cyprze w najlepsze, a ja nigdy nie opowiadam się za żadną z nich. Jedna z moich znajomych nazywa swojego chłopaka “Adidasman” i nie ma w tym dla Cypryjczyków nic zabawnego, bo po prostu tak to tutaj wygląda.

Jeżeli chodzi o ubiór podczas imprez rodzinnych i jakichkolwiek innych, Cypryjki wyglądają naprawdę wspaniale, a ich fryzury są nienaganne. Makijaż i piękna fryzura to podstawa, a  uroda Cypryjek jest wyjątkowa. Ciemna karnacja, pawie kruczoczarne włosy i ciemne oczy. To jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłam mieszkając tutaj. Jeśli chcecie wiedzieć co jeszcze sądzę o Cypryjczykach, zajrzyjcie tutaj.

Cypr to nie tylko wyspa kotów, ale również fryzjerów. Będąc tu na urlopie, każdego dnia możecie wybrać się do innego, kto Wam zabroni wprowadzić w życie tekst wymienionej wyżej piosenki? 🙂 

Na Cyprze jest bardzo dużo salonów fryzjerskich
Fryzjer Nikozja
Skomentuj

Related Articles