Lotnisko w Larnace – transport

Laranaka lotnisko komunikacja

Lotnisko w Larnace to główne lotnisko na Cyprze Południowym. Do Larnaki można dolecieć z Polski z kilku lotnisk liniami LOT i Wizzair. Więcej informacji o lotach z Polski na Cypr znajdziecie tutaj. Lotnisko w Larnace znajduje się w odległości  ok. 40 km od Nikozji i ok. 65 km od Limassol. Odległości te nie są więc tak duże, więc jeżeli chcecie lecieć do Larnaki, ale noclegi wykupione macie w Limassol nie ma problemu, żeby dotrzeć tam w ciągu praktycznie godziny, przy założeniu, że macie samochód 🙂  Jeżeli samochodu nie macie lub nie stać Was na wypożyczenie auta, dostrzeżecie dyskretny urok komunikacji miejskiej na Cyprze.

.

Lotnisko w Larnace – Nikozja 

Wiele osób zastanawia się jak dostać się z Larnaki do Nikozji lub innych miast, w których mają zamiar zostać podczas pobytu na Cyprze. Z lotniska w Larnace kursują autobusy do samego centrum miasta, oddalonego od lotniska o jakieś 7 km, ale również bez problemu dotrzemy do innych miejscowości, na przykład samej stolicy 🙂 Podróżując na Cypr ,zwykle wybieram właśnie lotnisko w Larnace, ze względu na to, że można dolecieć tutaj z Warszawy czy Wrocławia. Nie wiem jednak czemu żadne samoloty nie latają z Poznania?!

A zatem, lądujecie w Larnace i chcecie dostać się do Nikozji. Na taksówkę szkoda pieniędzy, więc zostaje nam komunikacja miejska, a raczej komunikacja typowo “lotniskowa”. To rozwiązanie jest naprawdę świetne, bo z Larnaki do Nikozji dostaniemy się w ok. 40 minut. Firma obsługująca transfery z lotniska w Larnace do Nikozji nazywa się KAPNOS Airport Shuttle. W ten sposób podróżowałam już kilka razy z Larnaki do Nikozji i z Nikozji do Larnaki.

Cena przejazdu LARNAKA – NIKOZJA

Dorośli/Studenci – 8 EUR

Dzieci – 5 EUR

Rozkład jazdy z Larnaki do Nikozji

Transfery z lotniska - Lotnisko w Larnace
Larnaka – Nikozja

.

Rozkład jazdy z Nikozji do Larnaki

Lotnisko w Larnace
Nikozja – Larnaka

.

Komunikacja Lotnisko w Larnace – centrum Larnaka 

Z lotniska do centrum miasta dotrzeć możemy komunikacją miejską. Warto sprawdzić wcześniej rozkłady jazdy, bo często autobusy mogą rozpoczynać kursy dopiero ok. godziny 6.00 rano. Często pozostaje nam więc czekać na lotnisku lub wybrać droższą opcję-taksóweczkę 🙂 Autobusy kursujące z lotniska w Larnace do samego miasta to autobusy o numerach: 

417

407

425

419

418

446

456

429

.

Kliknijcie dany numer autobusu, a zostaniecie przekierowani na stronę, gdzie możecie znaleźć szczegółowe informacje 🙂 

Bilet na autobus kosztuje 1,50 EUR czy jedziesz jeden przystanek, czy dziesięć 🙂 

Lotnisko w Larnace – Paphos lotnisko

Z lotniska w Larnace możemy dostać się również do Paphos, również dzięki KAPNOS Airport Shuttle. 

Rozkład jest ważny od 1.10.2016

.

Rozkład jazdy z Larnaki do Paphos lotnisko

Lotnisko w Larnace jest dobrze skomunikowane z innymi miastami
Transfer Larnaka – Paphos

.

Rozkład jazdy z Paphos lotnisko do Larnaki

Lotnisko w Larnace ma dobre połączenia
Paphos- Larnaka

.

Larnaka – Agia Napa, Paralimni, Protaras

W tym przypadku nie ma niestety bezpośrednich połączeń pomiędzy lotniskiem w Larnace a Agia Napa czy Paralimni. Pozostaje więc dojazd komunikacją miejską do centrum Larnaki,a  stamtąd już konkretnymi autobusami do miast, w których mamy noclegi. 

Tutaj znajdziecie informacje na temat autobusów do Agia Napa czy Paralimni 

Linia nr 711

.

Larnaka – Limassol – express

W przypadku Limassol również nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy lotniskiem, a centrum Limassol.

Tutaj znajdziecie informacje na temat autobusów, które kursują między Limassol a Larnaką 

Rozkład jazdy

Informacje o komunikacji miejskiej na Cyprze są na wagę złota, jeżeli decydujecie się na podróż na własną rękę. Ja takie podróże lubię najbardziej, ale lubię też mieć pod kontrolą dojazd z lotniska i na lotnisko. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, śmiało piszcie! Przygotuję również rozkłady jazdy z lotniska w Paphos 🙂 

Skomentuj

Related Articles