Kiedy najlepiej wybrać się na Cypr?

Gdzie kupić tanie bilety na Cypr?

Wakacje na Cyprze brzmią jak marzenie, jednak to marzenie może prysnąć jak bańka mydlana, gdy czuć się będziemy tu jak na plaży w Kołobrzegu. Każdy napotkany turysta może okazać się naszym (o zgrozo!) sąsiadem z bloku. Kiedy więc najlepiej wybrać się na Cypr i dlaczego? Podróżując na Cypr Południowy warto zadać sobie pytanie, w jakim celu tam jedziemy. Temperatura na Cyprze może bardzo szybko zweryfikować nasze plany i jeżeli chcielibyśmy zwiedzać starożytne zabytki w środku lata, ten pomysł bardzo szybko wybije nam z głowy termometr.

Zwiedzanie/fotografowanie

Jeżeli zależy nam na odwiedzeniu Cypru Południowego i zrobieniu zdjęć nie tylko tych pod palmami i na plaży, warto wybrać się na wyspę w okresie jesienno – zimowym, który tutaj przypada na okres od listopada do lutego. W tym okresie, zwłaszcza w lutym, temperatury spaść mogą nawet do -1 stopnia, co dla Cypryjczyków oznacza prawdziwą zimę. W Nikozji można wybrać się na spacer fotograficzny po ulicach starego miasta, po północnej stronie i południowej. Skontaktować się można w tej sprawie z Athosem, który organizuje wspólne spacery oraz warsztaty fotograficzne.

Narty na Cyprze

Jakkolwiek brzmi to bardzo dziwnie, na Cyprze można jeździć na nartach i to nie tylko na tych wodnych. W górach Troodos, które znajdują się w zachodniej części Cypru, sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do marca. Najwyższy szczyt gór Troodos nazywa się Olimp, a jego wysokość to 1951 m n.p.m. Tras zjazdowych jest dość sporo, a jeździć można na północnym stoku Olimpu. Trasy są przygotowane dla początkujących narciarzy lub dla tych, którzy potrafią łączyć przyjemność szusowania z podziwianiem widoków innych niż w Szklarskiej Porębie.

Dla tych, którzy lubią ciepło, a nie upał

Na Cypr przyjechać można w celu poparzenia sobie skóry oraz, aby po powrocie z wakacji pochwalić się piękną opalenizną. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Cypr to nie tylko piaszczyste plaże i cudowna woda, ale również wysokie temperatury, które nie na wszystkich działają dobrze. Wysoka temperatura i wilgotność to charakterystyczne elementy wakacji w Limassol, Larnace, ale również w Paphos. Oddycha się tam ciężko, a w połączeniu z temperaturami sięgającymi ponad 40 stopni to niezbyt miła cypryjska przygoda. Opalić możemy się również w maju, czerwcu, a także w październiku, nie tracąc nic z uroku, który rzuca na nas Cypr latem. Mniej turystów to również zaleta odwiedzenia Cypru wiosną i jesienią.

Plaża, drinki i palemki + upał gwarantowany

Koniec czerwca przynosi na Cypr falę upałów, które na własnej skórze można odczuć, przebywając w domach, które mają być przecież przygotowane na taką ewentualność! Nic z tego, czujesz się wtedy jak halloumi na patelni! Lipiec to z kolei kulminacja ciepła, które wpycha się nieznośnie wszędzie i daje odpocząć dopiero w godzinach wieczornych. Pogoda ta ma jednak swoich zwolenników, bo od wczesnych godzin porannych można spędzać czas na plaży, aż do ok. godziny 18.00. Lipiec i sierpień to okres, w którym na Cyprze są tłumy turystów, a czas spędzać można wyłącznie w klimatyzowanych restauracjach i hotelach lub na plaży.

Jednak Cypr jest piękny o każdej porze roku, a my musimy dopasować ją po prostu do naszych oczekiwań. 

Skomentuj

Related Articles