Najpiękniejsze plaże Cypru (region Protaras)

Na Cyprze warto zobaczyć kilka plaż i wybrać tę, która odpowiada nam najbardziej

Najpiękniejsze plaże Cypru? Oczywiście, proszę bardzo. Przygotowałam dla Was mini przewodnik. Plaże na Cyprze to główny cel, dla którego podróżuje się na wyspę. W tym sezonie przekonałam się jednak, że nie muszą być one wyłącznie piaszczyste, ale też kamieniste, z dość groźnymi falami.

Niemniej jednak Cypr to cudowne miejsce na odpoczynek, a jeżeli wiecie gdzie pojechać, żeby nie trafić na tłum zachwyconych tak jak Wy turystów, to kolejny powód do zadowolenia. Dzisiaj chcę Wam pokazać trzy najpiękniejsze plaże Cypru okiem Cypryjki. To dość ważne, bo przecież mieszkańcy wyspy najlepiej wiedzą, jakie plaże wybrać i, które z nich są najpiękniejsze.

O ocenę poprosiłam Marię, z którą przyjaźnię się od wielu już lat. Maria wybiera plaże, na które dostać się najłatwiej samochodem, ale dla Cypryjczyka to przecież norma. Na temat tego, jak do komunikacji miejskiej i samochodów podchodzą mieszkańcy Cypru, możecie przeczytać tutaj.

Plaże na Cyprze wybiera się tu bardzo starannie raczej pod kątem tego, czy odwiedzane są przez tysiące turystów. Trzeba również pamiętać, że plaże na Cyprze wyposażone są w leżaki oraz w parasole. Jeżeli o mnie chodzi, parasol to rzecz na plaży niezbędna, bo ponad 40 stopniowy upał nie działa na mnie dobrze.

  • koszt wypożyczenia leżaka 2,50 eur (na cały dzień)
  • koszt wypożyczenia parasola 2,50 eur (na cały dzień)

Zazwyczaj do tego plażowego zestawu dostajemy w pakiecie mały stoliczek, czasem miskę do umycia stóp, w której wymienia się wodę, co jakiś czas. Ot taki czyścioszek na plaży 🙂 

Jeżeli chcecie wydać fortunę na jedzenie i napoje w plażowym barze oczywiście nikt nie będzie Was przekonywał, że można inaczej. Nikt oprócz mnie, bo wydawanie ogromnych sum pieniędzy na barowe napoje to dla mnie naprawdę duża (używając eufemizmu) strata. Ceny są co najmniej dwa razy wyższe niż w sklepach dlatego warto mieć ze sobą przenośną lodówkę lub torbę termiczną, do której włożymy owoce, wodę i inne napoje.

Najpiękniejsze plaże Cypru w regionie Protaras wg. Marii

  1. Konnos Beach

Konnos Beach to jedna z najpiękniejszych plaż Cypru. Region Protaras oraz Ayia Napa to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów Cypru właśnie ze względu na cudowne, piaszczyste plaże. Podróżując po Cyprze warto pomyśleć o wynajęciu samochodu, gdyż czekanie na autobus w 40-stopniowym upale jest nie tylko nieprzyjemne, ale też niebezpieczne. Samochód można wypożyczyć już od ok. 30 EUR na dzień. Wybierając się na Konnos Beach możecie zwiedzić po drodze małą kapliczkę, a także zejść w dół klifu i wejść do małej groty.
Jak dojechać do Konnos Beach, jeżeli nie mamy samochodu? Najlepiej autobusem, które jeżdżą na plaże z Larnaki. Tutaj możecie sprawdzić rozkład jazdy autobusu nr 711.

Cypryjczycy lubią przyjeżdżać na Konnos Beach
Fot. Hcbeat.com

.

Plaża Konnos Beach położona jest w regionie Protaras
Mała wskazówka dla chcących odwiedzić Konnos Beach

2. Fig Tree

Plaża położona również w regionie Protaras. Kilka lat została wybrana najpiękniejszą plażą Europy w rankingu Trip Advisor. Krystalicznie czysta woda i piaszczyste wybrzeże to naprawdę mały raj na ziemi. Możecie śmiało cały dzień odpoczywać nad wodą, a wieczorem pojechać do oddalonej o kilka kilometrów Ayia Napa. Plaża Fig Tree znajduje się w regionie Protaras, więc dobrze byłoby mieć do dyspozycji samochód. Jeżeli lubicie nurkować, to ta plaża na pewno przypadnie Wam do gustu!

.

Plaża Fig Tree jest jedną z najpiękniejszych plaż Cypru
Plaża Fig Tree

figa

 

3. Kavo Maris

Oddalona od Fig Tree o ok. 2 km plaża Kavo Maris to kolejna z plaż w regionie Protaras, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych. Wszystkie plaże mogą być w sezonie nieco zatłoczone, ale położone są tak blisko siebie, że można sprawdzić, która najbardziej nam odpowiada. Plaża, podobnie jak dwie poprzednie, również jest piaszczysta.

 

Plaże Cypru - jedna z najpiękniejszych plaż Cypru Cavo Maris
Fot. www.ayda.ru

.

Odległość między plażami - plaże Cypru
Odległość między plażami

 .

Jeżeli żadna z plaż nie przypadła Wam do gustu, to znaczy, że jesteście baaardzo wybrednymi turystami 🙂 Ja jednak jestem zachwycona czystą, a przede wszystkim CIEPŁĄ wodą na plażach Cypru!

Skomentuj

Related Articles