Tanie bilety na Cypr – jak je znaleźć?

Tanie bilety na Cypr.  Chyba chodzi to po głowie wszystkim spragnionym słońca, upałów, pysznego jedzenia i kotów. No dobra, kotów może nie, ale tropikalnych temperatur i odpoczynku na cudownych plażach – na pewno! Na Cyprze słońce świeci ponad 300 dni w roku, a po wyprawie na wyspę, nasz portfel też może świecić, niestety tylko pustkami. Bilety na Cypr nie są tanie, ale ja podpowiem co zrobić, by kupić je taniej i z jakich linii najlepiej korzystać.

Tanie bilety na Cypr

Jak dolecieć na Cypr? W jednym z moich artykułów podpowiadam jakie linie lotnicze zabiorą Was na wyspę i z jakich miast dolecicie na Cypr. Z biletami jest jednak dość duży problem, bo w sezonie to wydatek rzędu nawet 1200 zł w dwie strony, dla jednej osoby! Wynajęcia mieszkania, samochodu i wyżywienie to mały kosmos, choć o kosmosie, wybierając się na Cypr nawet nie marzyliście. Tanie bilety na Cypr od jakiegoś czasu kupuję z LOT, z dużą walizką jest dużo taniej niż w tanich liniach lotniczych! Na Cypr można dolecieć też liniami Wizzair i Rayanair, jednak już kilka razy okazało się, że są droższe niż w LOT. 

Tanie bilety na Cypr
Tanie bilety na Cypr to nie legenda!

.

Gdzie kupić tanie bilety na Cypr?

Nie jestem ekspertem do spraw biletów, nie czatuje na super okazje, raczej czekam na promocje, które pojawiają się co jakiś czas na stronach przewoźników. Kilka fajnych wskazówek dostałam od Mariusza, który na Cyprze mieszka już od ponad 10 lat i lata naprawdę dużo! Mariusz prowadzi portal dla polonii cypryjskiej Cypr24 i podpowiada jak i gdzie znaleźć tanie bilety na Cypr. 

Tanie bilety na Cypr – podpowiedź pierwsza

Bilety kupowane bezpośrednio ze stron przewoźników są przeważnie droższe, niż te, które możecie znaleźć u pośredników. Cena na stronach przewoźników zmienia się, jest zazwyczaj wyższa i wyższa i nie ma możliwości prostego sprawdzenia cen w miesiącu, jaki Was interesuje. Mariusz podpowiada więc, żeby szukać biletów na stronach pośredników i wtedy sprawdzać najtańsze połączenia z Cyprem. Tanie bilety na Cypr czasem są naprawdę baaaaardzo tanie! Mariusz znalazł kiedyś ofertę na lot z Cypru do Polski za 9.99 euro! Łaaał! Do takiego rekordu dużo mi jeszcze brakuje.

Tanie bilety na Cypr – podpowiedź druga 

Bilety na Cypr warto kupować nie w środku gorącego piekła, które zaczyna się tutaj już w czerwcu. Cypr jest równie piękny i gorący w maju, we wrześniu i w październiku. Wtedy bilety też mogą być dużo tańsze. Mi udało się kupić tanie bilety na Cypr w czerwcu na stronie LOT. Bilety kupiłam za 380 zł w dwie strony: Warszawa – Larnaka – Warszawa, z dużym bagażem! To nie 10 euro, ale i tak moje konto nie drze się przeraźliwie. Taka cena jest dla niego do zaakceptowania.

.

Gdzie kupić tanie bilety na Cypr?
Palmy, palemki i słońce

.

Tanie bilety na Cypr – podpowiedź trzecia

I moja ulubiona! Mariusz zamieścił na swojej stronie linki, ale to wcale nie takie zwykłe linki 🙂 Klikając w nie możecie sprawdzić tanie połączenia z Warszawy, Katowic czy Krakowa do Larnaki i Pafos. Po kliknięciu zobaczycie kalendarze i ceny poszczególnych biletów na Cypr. Wybieracie dany miesiąc i voila! Teraz przenosicie się do strony, która pokazuje Wam kalendarze i ceny biletów. Możecie wybierać i jednocześnie pakować walizki!

Tu znajdziecie kalendarze z cenami biletów:

 

Warszawa – Larnaka – Warszawa

Larnaka – Warszawa – Larnaka

Katowice – Larnaka – Katowice

Larnaka – Katowice – Larnaka

Kraków – Pafos – Kraków

Pafos – Kraków – Pafos 

Jak znaleźć tanie bilety – kilka trików 

Dzięki blogowi Guess What dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy na temat kupowania biletów, możecie przetestować te sposoby szukając tanich biletów na Cypr. Guess What radzi, żeby: 

  • biletów szukać raczej w środku tygodnia, niż w weekendy. Te ostatnie zawsze będą droższe;
  • kupować bilety wtedy, gdy nie mamy zaplanowanego urlopu na tip top. Wtedy wybieramy najtańszy miesiąc i możemy przebierać w ofertach;
  • ważne jest też o której godzinie rezerwujecie bilety. Nie wiedziałam o tym, ale bilety najlepiej zamawiać między północą a 4 rano. Dlaczego? Jak czytamy na blogu Guess What, wtedy kasowane są rezerwacje z dnia poprzedniego i pojawiają się najkorzystniejsze oferty;
  • promocje u przewoźników pojawiają się najczęściej w styczniu oraz pod koniec wakacji – warto na nie poczekać.

W ten sposób tanie bilety na Cypr staną się nie tylko legendą, ale może Waszymi wakacjami na wyspie pełnej słońca i kotów! 

Jeżeli znacie jeszcze jakieś biletowe sztuczki, dajcie znać, chętnie wdrożę je w życie! 

Skomentuj

Related Articles