Temperatura w marcu na Cyprze

Temperatura w marcu na Cyprze to prawdziwa tajemnica! Pogoda jest szalona, nieprzewidywalna, a przy tym tak wiosenna, jak tylko można to sobie wyobrazić! Wykorzystać trzeba każdą taką wiosenną chwilę, bo już niedługo upał zacznie zwalać z nóg!

Temperatura w marcu na Cyprze

Cóż mogę napisać o temperaturze i czy będę nadal narzekać na zimno w mieszkaniu? Oczywiście, bo zimno wcale nie chce się skończyć, ale teraz mam na sobie mniej warstw, a niedawno spałam nawet w krótkim rękawku! Widoczną oznaką nadchodzącego lata jest to, że można spać przy otwartym oknie, co zimą było niemożliwe! Dni są coraz dłuższe, ciemno robi się ok 17.30, a nie jak wcześniej o 15.30. W zeszłym roku przegapiłam też wiosnę na Cyprze, a ona jest i naprawdę istnieje! To nie legenda miejska, bo ja ją widziałam i jak bum cyk cyk mogę potwierdzić, że jest zielono, pachnąco i po prostu pięknie.

.

Temperatura w marcu na Cyprze
Wiosna na Cyprze!

.

Marzec to właśnie najlepszy czas, żeby przylecieć na Cypr poza sezonem, bez dzikich tłumów turystów, którzy bez opamiętania opalają się w samym środeczku lata. 

Temperatura w marcu na Cyprze – jak się ubrać?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez turystów. Czy jest ciepło i jak właściwie ubrać wyjeżdżając na Cypr?Jeżeli w Waszej wyobraźni Cypr w marcu wygląda jak letni raj, gdzie można się kąpać i opalać, to niestety muszę rzeczywistość zderzyć z Waszą wyobraźnią. Temperatura w marcu na Cyprze jest dość zmienna. Na początku marca może być to ok 16/17 stopni, w połowie miesiąca temperatura rośnie i jest to już ok. 20 stopni.

Temperatura w marcu na Cyprze
Palmy i wiosenne kwiaty? Na Cyprze wszystko jest możliwe!

.

Pod koniec marca może być już ponad 20 stopni i temperatura będzie ciągle rosła. W co się ubrać i co spakować do walizki? Podpowiadam:  

  • ciepłe kapcie
  • kurtkę przeciwdeszczową
  • ciepły sweter
  • ciepłą piżamę
  • mały parasol
  • czapkę – jeśli jedziemy nad morze wieczorem i jesteśmy zmarzluchami
  • koszulki z krótkim rękawem
  • dla odważnych krótkie spodenki
  • sportowe buty i takie, które nie przemakają

To niezbędnik cypryjskiego turysty w marcu, bo podobnie jak w Polsce jest tu jak w garncu 🙂 Temperatura w marcu na Cyprze jest o wiele wyższa niż w Polsce w tym samym czasie, ale wieczorami można naprawdę zmarznąć. 

Marzec na Cyprze – co można robić?

Przede wszystkim to idealny czas, żeby cieszyć się wiosną, kiedy w Polsce jeszcze do niej długa droga! Na Cyprze w marcu można zwiedzać, fotografować, korzystać ze słońca i pustych plaż. Cypr przygotowuje się wtedy do sezonu. Turystów jest wtedy bardzo, ale to baaardzo mało. Jeżeli jesteście fanami typowo turystycznych miejscowości, to będziecie mocno rozczarowani. Restauracje i kluby są jeszcze zamknięte, otwierane są dopiero pod koniec marca lub jeszcze później. W marcu zorganizowałam pierwsze warsztaty fotograficzne na Cyprze i byłam zachwycona pogodą, kolorami i wiosną na całego!

Co polecam na Cyprze w marcu?

Plaża Nissi Beach – jedna z najpiękniejszych plaż na Cyprze. W marcu można cieszyć się nią bez turystów, odpoczywać, a nawet się wykąpać jeśli jesteście wystarczająco odważni.

.

Temperatura w marcu na Cyprze
Drinki, palemki i Nissi Beach w marcu

.

Sea caves– morskie jaskinie, do których możecie dotrzeć po odwiedzeniu Nissi Beach. Przepiękny widok, do zdjęć przyda się statyw, a na głowę czapka, bo wieje niemiłosiernie! 

.

Temperatura w marcu na Cyprze
Jaskinie niedaleko przylądka Greco

.

Larnaka – Słone Jezioro i meczet Hala Sultan – od grudnia do marca nad słone jezioro przylatują flamingi! To niesamowity widok, bo wybrały sobie bardzo dziwne miejsce pomiędzy szosą a lotniskiem. Nie jestem flamingiem, więc nie wiem co może im się tam podobać. Przy meczecie możecie, jak ja, usiąść na ławce, nad jeziorem i po prostu patrzeć na cypryjską wiosnę. 

.

Temperatura w marcu na Cyprze
Meczet nad Słonym Jeziorem w Larnace

.

Temperatura w marcu na Cyprze
Meczet nad Słonym Jeziorem wiosną! Ach!

 

No i jak? Dacie się namówić na Cypr wiosną? 🙂

Skomentuj

Related Articles