Transport z lotniska w Pafos

Drugie co do wielkości lotnisko na Cyprze

Drugie co do wielkości lotnisko na Cyprze południowym to lotnisko w Pafos. Transport z lotniska w Pafos zazwyczaj spędza sen z powiek turystom, którzy na plażę chcą się dostać właśnie teraz! Niestety trzeba jeszcze dostać się do apartamentu, który najpewniej przy samym lotnisku się nie znajduje. Jeżeli pierwsza Wasza myśl wybierając się na Cypr to transport z lotniska w Pafos, to trafiliście wcale nie kulą w płot, ale jak kursorem w idealne miejsce! Wyjaśnię Wam wszystko krok po kroku! Będziecie ekspertami od komunikacji miejskiej na Cyprze, choć tej czasami wolałabym unikać. Dlaczego? Zobaczcie tutaj!

Do Pafos dolecicie z Polski z Krakowa liniami Ryanair, a z lotniska bez problemu dostaniecie się do innych miejscowości. Pafos i jego okolice są idealne na spędzenie urlopu, zwłaszcza małe wioseczki oddalone od lotniska o kilkadziesiąt kilometrów. Tym razem jednak napiszę o samym transporcie. 

Transport z lotniska w Pafos – Nikozja

Podobnie jak w przypadku lotniska w Larnace, również z Pafos wiele osób chce dostać się do Nikozji. Jeżeli nie macie w planach wypożyczenia samochodu, to będziecie musieli skorzystać z tego, co oferuje komunikacja miejska na Cyprze. Pafos oddalone jest od Nikozji o ok. 150 km. To dość duża odległość dla Cypryjczyków, którzy jednak mają swoje samochody i pokonanie tego dystansu nie jest dla nich problemem. Transport z lotniska w Pafos do Nikozji nie jest problemem. Przede wszystkim skorzystać można z opisywanego już przeze mnie wcześniej transportu, który oferuje KAPNOS Airport Shuttle. 

.

Cena przejazdu PAFOS – NIKOZJA

Dorośli– 15 EUR

Studenci – 10 EUR

Dzieci – 5 EUR

.

Rozkład jazdy z Pafos do Nikozji

.

Pafos oddalone jest od Nikozji o 150 km
Transport z lotniska w Pafos

.

Rozkład jazdy z Nikozji do Pafos

.

Pafos jest oddalone od Nikozji o 150km
Transport z Nikozji do Pafos

.

Transport z lotniska w Pafos – lotnisko Larnaka

.

Cena przejazdu PAFOS – LARNAKA

LARNAKA PAFOS

Dorośli – 15 EUR

Studenci – 10 EUR

Dzieci – 5 EUR

.

Larnaka Paphos
Transport z lotniska w Pafos na lotnisko w Larnace

.

Transport z lotniska w Larnace – lotnisko Pafos

Transport z lotniska w Pafos nie jest trudny
Transport z Larnaki do Pafos

.

Transport z lotniska w Pafos do centrum Pafos 

Z lotniska do centrum miasta dotrzeć możemy komunikacją miejską. Warto sprawdzić wcześniej rozkłady jazdy, bo często autobusy mogą rozpoczynać kursy dopiero ok. godziny 6.00 rano. Często pozostaje nam więc czekać na lotnisku lub wybrać droższą opcję-taksóweczkę 🙂 Autobusy kursujące z lotniska w Pafos do samego miasta to autobusy o numerach: 

612

613

Kliknijcie dany numer autobusu, a zostaniecie przekierowani na stronę, gdzie możecie znaleźć szczegółowe informacje 🙂  Bilet na autobus kosztuje 1,50 EUR czy jedziesz jeden przystanek, czy dziesięć 🙂 

.

Transport z Pafos do Limassol

Rozkład jazdy

.

Transport pomiędzy Famagusta, Larnaca a Paphos

Rozkład jazdy

Inne połączenia sprawdzicie na TEJ STRONIE

Połączenia Intercity na TEJ STRONIE

Skomentuj

Related Articles