Jak wygląda Cypr w grudniu?

Ceny biletów na Cypr w grudniu nie są zbyt wygórowane, więc może spróbujecie odwiedzić wyspę w tym okresie? Jeżeli wybierzecie się tam właśnie w grudniu warto wiedzieć jak się przygotować do tej wyprawy i czy w ogóle warto tam jechać? Na drugą część tego pytania odpowiem bardzo lakonicznie – warto. A jak się przygotować do wyjazdu na Cypr w grudniu i co warto mieć ze sobą?

  • ciepłe buty oraz kurtkę zimową
  • parasol na wszelki wypadek
  • spodnie i kurtkę narciarska

A teraz kilka słów wyjaśnienia. Pogoda w grudniu rozpieszcza tych, którzy przyjechali tu z zimniejszych regionów Europy. Temperatura na Cyprze w dzień to ok. 18/19 °C. W nocy to ok. 10 °C. Z powodzeniem można więc zwiedzać wyspę, bez obawy o ogromne upały, które panują tutaj latem. Jeżeli drzemie w Was wędrownicza dusza, możecie wybrać się na spacer po górach Troodos, a jeżeli chcecie przekonać się jak wygląda jazda na nartach na Cyprze to również możecie zrobić to w grudniu.

W tym okresie możecie również natknąć się na wiele straganów, jarmarków świątecznych i świątecznych dekoracji w miastach, ale jeżeli chcecie zostać tutaj aż do Sylwestra, to muszę Was zaskoczyć. Większość pubów i restauracji zamykana jest tutaj o 20.00. Nie spędzicie więc szalonej nocy w cypryjskich knajpach, bo otwierają się one dopiero ok. 1.00 w nocy. Cypryjczycy spędzają ten czas ze swoimi rodzinami w otoczeniu tradycyjnego jedzenia.

W miesiącach zimowych na ulicach Nikozji możecie na każdym kroku spotkać sprzedawców kasztanów oraz gorącej kukurydzy, co też jest bardzo miłą atrakcją. 

Grudzień to jednak bardzo dobra pora na zwiedzanie i uniknięcie upałów, a najwytrwalsi mogą spróbować nurkowania i kąpieli w morzu 🙂 

Skomentuj

Related Articles